Вивчення мов та наш мозок
Багато цих позитивних моментів спостерігаються і у дорослих, які говорять на двох мовах, або вивчають другу мову.
Вивчення другої мови може підвищити навички мислення, поліпшити психічний стан, спритність і затримати старіння мозку.
На думку вчених Единбурзького університету, які проводили дослідження, до вивчення мов меншин необхідно заохочувати в школах і університетах, пише The Independent.
Дослідження показали, що діти і дорослі, які навчаються говорити іншою мовою, отримують плюси від додаткових зусиль, необхідних для обробки словників і граматичних правил.
“Часто батьки намагаються менше говорити зі своїми дітьми на мовах меншин через відсутність корисності. Багато людей до сих пір думають, що мова меншини змушує дітей плутати слова і ставить їх у невигідне становище в школі”, – зазначає Антонелла Сорас з Единбурзького університету.
При цьому вона уточнює, що численні дослідженя показують: відмінності, які існують між одномовними і двомовними дітьми, майже завжди на користь білінгвів.
“Двомовні діти, як правило мають підвищений потенціал мови, краще розуміння чужої точки зору, і більше розумової гнучкості в роботі зі складними ситуаціями”, – пояснює Сорас.
Дослідження на острові Скай показало, що вивчення тамтешніми літніми жителями інтенсивного курс гельської протягом п’яти годин в день призвело до поліпшень їхніх розумових здібностей.
“Вони не знали ні слова по-гельськи. Ми протестували їх заздалегідь і після тижня дуже інтенсивного курсу… Коли ми порівняли їх з іншими активними пенсіонерами, які вивчали щось інше, ми побачили, що у тих, хто вивчали мовний курс, мозок реагує активніше”, – розповіла Сорас.
Згідно з однією з теорій: двомовні люди похилого віку мають більші “когнітивні резерви”, які затримують початок старіння в мозку.
Коментарі
Дописати коментар